Rodinné domy Sosnová

Popis projektu

Pozemky pro výstavbu rodinných domků se nacházejí v samostatné části obce Sosnová u České Lípy a od stávající vilové zástavby jsou odděleny lesem a železničním náspem.

Leží na mírném prosluněném svahu v těsné blízkosti luk a smíšeného lesa s pěkným výhledem na okolní přírodu.

Na jednotlivých parcelách, o velikosti 635 m2 až 1752 m2, bude vystavěno v I. etapě celkem 32 rodinných domků ve 3 různých kategoriích.

Při vývoji projektu byl kladen zvláštní důraz na kvalitní architekturu a urbanismus celé lokality a u vybavenosti domů bylo přihlíženo k minimalizaci budoucích energetických a provozních nákladů na bydlení. Nevznikne tu tedy další z mnoha tzv. satelitních městeček typu podnikatelského baroka, ale kultivovaný obytný soubor se systémem vzájemně korespondujících, harmonicky sladěných prvků.

Autorem projektu je Ing. arch. Dan Paterko ze studia Olgoj Chorchoj Praha. Jedinečnost projektu podtrhuje fakt, že se jedná o pilotní projekt v této lokalitě, se záměrem touto formou výstavby dále kultivovat českou krajinu.

Charakteristickým rysem rodinných domků je jejich architektonická jednoduchost a vzájemná provázanost.

Dalšími charakteristickými znaky výstavby je kompletní otevřenost celé lokality, volný přístup do okolní krajiny a dobudování prostoru k volnočasovému využití.

U každého domu bude zahrada v okolí domu bude upravena tak , aby při maximální intimitě umožnila lepší funkční využití i snazší údržbu ploch zeleně.

Lokalita

Českolipsko je součástí Libereckého kraje, který leží na severu České republiky. Hranice okresu tvoří na severu státní hranici s Polskem a Německem.

V České Lípě, vzdálené 4 km je centrum průmyslu, obchodu i vzdělání s bohatou historickou tradicí.Kraj disponuje velkou nabídkou ploch pro potenciální investory.

Ve městě nyní působí 11 zahraničních výrobních společností, které dohromady zaměstnávají okolo 4.500 lidí. Největšími zahraničními zaměstnavateli jsou firmy Delphi Packard, Johnson Controls a Bombardier.

Vlastní obec Sosnová leží v atraktivní krajině na úpatí Lužických hor a současně nedaleko vyhlášené rekreační oblasti, známé jako Máchův kraj. Dominantou je chráněná krajinná oblast " Peklo", na jehož hranici se výstavba rodinných domků nachází.

Chráněná krajinná oblast a okolí řeky Ploučnice je předurčeno pro turistiku a okolní mírně zvlněná krajina vhodná pro cyklistiku. Sít cyklostezek, umožňuje rekreační pohyb v atraktivním přírodním prostředím, s výhledy na panorama kopců Lužických hor či Českého středohoří.

Obec Sosnová je plně občansky vybavena. Nachází se zde mateřské školka, kulturní středisko, fotbalové hřiště, tenisové kurty, veterinární stanice, autoservis, restaurace atd.

Pro náročné je ve vzdálenosti 30 km areál Malevil s vysoce kvalitním hotelovým zázemím, sportovním areálem, jízdárnou a golfovým hřištěm. Rekreační střediska s vodními sporty Máchovo jezero, Hamr na Jezeře a Stráž pod Ralskem jsou ve vzdálenosti cca 15 km.

Spojení s Českou Lípou zajišťuje městská hromadná doprava, vzdálenost do Liberce je 50 km, do Mladé Boleslavi 40 km a do Prahy 90 km. Na Německo - Polské hranice je cca 30 km.

http://www.rdsosnova.cz/

Rodinné domy Sosnová

Aktuální informace

 • ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo

  ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo ŽIVÝ KOMPOST je produkt vyrobený pouze z kvalitních surovin jako je koňský hnůj, hnůj skotu, drůbeží podestýlka, tříděná tráva, dřevní štěpka aj.

  Obsahuje...

  » více

 • NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

  NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM Jsme dodavatelem zařazeným v seznamu odborných dodavatelů pro zateplovací program Ministerstva životního prostředí „NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM" administrovaný Státním fondem životního...

  » více

Kontaktní informace

Tel.: +420 / 485 134 848
Fax: +420 / 485 134 848

E-mail: info@jss.cz

Oznámení reklamace on-line

Politika integrovaného systému řízení Ještědské stavební společnosti

Jsme držitelé těchto certifikátů:

Certifikát ISO 9001 Certifikát ISO 14001 Certifikát OHSAS 18001 Certifikát IMS 9001