Rodinný dům - Provodín

Číslo zakázky 21106
Místo Provodín
Objednatel Soukromý investor
Projektant Ateliér Belveder
Přípravář Jan Labovský
Stavbyvedoucí David Pleštil
Stavební dozor Ing. Bohumil Vacek
Způsob provádění Generální dodavatel
Termín realizace 2011/06 - 2012/08
Smluvní cena 15,9 mil

Tvar stavby je jednoduchý, respektující venkovské prosředí a tradiční zástavbu v obci. Rodinný dům je přízemní nepodsklepený se sedlovou střechou se sklonem 30°, s jednoduchými symetricky členěnými štíty s okny vedoucími do nevyužívaného podkroví. Vnější vzhled stavby rozhodujícím způsobem určuje obklad fasády z lícových cihel, které upomínají na tradiční přírodní materiály používané v oblasti. Fasády jsou jednoduše členěné pravidelnými okny. Na vzhled rodinného domu navazuje přístřešek pro parkování osobních aut Vzhledem k navrženému půdorysnému tvaru a osazení domu do terénu bude terén v okolí domu vyrovnán pomocí násypu, které v jihozápadním rohu objektu budou dosahovat výšky cca 2,4 m nad původním terénem. Celkové rozměry - 25,90 x 23,45 m, výška hřebene 7,10 m nad upraveným terénem. Obytné křídlo tvoří konstrukční dvojtakt, dispozičně jde o trojdílnou dispozici podobnou tradičnímu venkovskému domu; vstup do obytného křídla je přibližně v jeho středu. V jihovýchodní části obytného křídla je umístěna společenská část s kuchyní, jídelnou a obytným pokojem. Mezi vstupním zádveřím a kuchyní je spíž přístupná ze zádveří. Ve středu dispozice je navržena pracovna, vpravo od vstupu je pak klidová část se dvěma pokoji a ložnicí přístupnými ze střední chodby. Naproti pokojům je v těžišti dispozice celého domu umístěna společná koupelna a prádelna. U ložnice je navržena samostatnákoupelna přístupná pouze z této místnosti, na tuto koupelnu dále navazuje sauna umístěná v krčku, který spojuje obytné křídlo s technickým křídlem objektu. Spojovacím krčkem dále prochází chodba s průchozí šatnou, která spojuje vstupní zádveří s garáží.Z této chodby je přístupná i technická místnost umístěná ve spojovacím krčku vedle sauny. V obslužném křídle objektu je garáž pro dvě osobní auta propojená s přírušním skladem. U severovýchodního štítu je umístěný sklad zahradní techniky se samostatným vstupem z „hospodářského dvora“ a WC přístupné z tohoto skladu.

Rodinný dům - Provodín

Aktuální informace

 • ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo

  ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo ŽIVÝ KOMPOST je produkt vyrobený pouze z kvalitních surovin jako je koňský hnůj, hnůj skotu, drůbeží podestýlka, tříděná tráva, dřevní štěpka aj.

  Obsahuje...

  » více

 • HLAVNÍ PARTNER Lípa Musica 2017

  HLAVNÍ PARTNER Lípa Musica 2017 Hudba na jedné straně, stavba na straně druhé
  jsou projevem lidské tvůrčí činnosti.

  Imaginace, hledání témat mimo „realitu všedního dne“,
  jsou...

  » více

 • NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

  NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM Jsme dodavatelem zařazeným v seznamu odborných dodavatelů pro zateplovací program Ministerstva životního prostředí „NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM" administrovaný Státním fondem životního...

  » více

Kontaktní informace

Tel.: +420 / 485 134 848
Fax: +420 / 485 134 848

E-mail: info@jss.cz

Oznámení reklamace on-line