ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo

ŽIVÝ KOMPOST - ŽIVOT PRO VAŠI ZAHRADU

Co je  živý kompost?

ŽIVÝ KOMPOST je produkt vyrobený pouze z kvalitních surovin jako je koňský hnůj, hnůj skotu, drůbeží podestýlka, tříděná tráva, dřevní štěpka aj.

Obsahuje dvojnásobné množství živin a proto je možné ho aplikovat v menších dávkách, přičemž vzniká velká úspora materiálového využití.

Všechny komposty jsou hygienizovány. Vzhledem k vysoké teplotě při výrobě dochází k zániku hnilobných patogenních bakterií a ničí se klíčivost semen.

Vstupní suroviny jsou přísně kontrolovány. Kvalita výstupních kompostů a substrátů je kontrolována – kontrola vizuálně i pravidelnými chemickými rozbory.

Výsledný produkt je vytříděný na 0-10 mm.

Je vyroben zcela ekologicky z kvalitních surovin bez jakýchkoliv přidávaných chemikálií.

Kompost

Je vysoce kvalitní organické hnojivo určené především pro zahrádkáře. Je vyroben aerobní fermentací zhomogenizovaných bioodpadů rostlinného a živočišného původu s vysokým obsahem rozložitelných organických látek a rostlinných živin. Vyznačuje se zvýšeným obsahem živin a organických látek. Dodává se jím do půdy aktivní humus, základní živiny (především dusík), mikroelementy a půdě prospěšné mikroorganismy k oživení její biologické aktivity. Používá se při zakládání a hnojení zelinářských a ovocnářských zahrad a zelených ploch. Není vhodný ke hnojení kyselomilných rostlin. Při hnojení ovoce a zeleniny se aplikuje dávka 3-5 kg/m2 jednou za tři roky, při hnojení květin dávka 1-2 kg/m2.

 

Zahradnický substrát

Zahradnický substrát je homogenizovaná směs kvalitních kompostů (20 % obj.), rašeliny (30 % obj.) a zemin, písku, jílu, odleželé kůry nebo štěpky

Rozsah a způsob použití: Substrát je obohacen stabilizovanou organickou hmotou a všemi základními živinami i stopovými prvky. S ohledem na složení a kvalitu jej lze  yužít jako zahradní zeminu pod běžné plodiny, trávníky a do skleníků, ale i pro  krasné rostliny včetně pokojových rostlin. Lze použit jako podpůrný substrát při výsadbě sazenic rostlin do jamky nebo jako základní substrát do pěstebních nádob. Při přesazování starších rostlin se musí nejdříve odstranit stará zemina z povrchu kořenového balu. Po 4-6 týdnech se doporučuje začít s přihnojováním vhodným hnojivem a dávkou podle druhu a nároků pěstovaných rostlin. Není vhodný ke výsadbě kyselomilných rostlin.

Doporučené dávkování: V případě pokojových rostlin množství substrátu závisí na velikosti květináče nebo truhlíku. Při použití ve volné půdě doporučujeme dávkovat cca 10 – 20 l na m2 půdy. Při zúrodnění půd se doporučuje zvýšit dávku na cca 100 - 200 l/m2, která se orbou nebo překopávkou promíchá s původní zeminou. Ve skleníku se použije ve vrstvě o mocnosti 15 - 25 cm, přičemž původní ornici se doporučuje odstranit.

Bylinková zahrádka

Živý kompost se připojil k celosvětovému trendu prosazujícímu zdravý životná styl a připravil pro zákazníky unikátní novinku. Minizahrádku dvou bylinek v designovém květináči, které lze zavěsit a vypěstovat kdekoliv.

Doma, v kanceláři i ve skleníku

Díky substrátu z živého kompostu budou vaše bylinky zaručeně čerstvé a plné vitamínů!

Souprava obsahuje semena, půdní substrát v bio kvalitě, závěsný květináč z odolného platu, nůžky na bylinky a návod k použití.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Název souboru Velikost Odkaz ke stažení
soubor typu "pdf" Letak ZIVY KOMPOST 2.62 MB

Aktuální informace

 • ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo

  ŽIVÝ KOMPOST - odběrné místo ŽIVÝ KOMPOST je produkt vyrobený pouze z kvalitních surovin jako je koňský hnůj, hnůj skotu, drůbeží podestýlka, tříděná tráva, dřevní štěpka aj.

  Obsahuje...

  » více

 • NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

  NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM Jsme dodavatelem zařazeným v seznamu odborných dodavatelů pro zateplovací program Ministerstva životního prostředí „NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM" administrovaný Státním fondem životního...

  » více

Kontaktní informace

Tel.: +420 / 485 134 848
Fax: +420 / 485 134 848

E-mail: info@jss.cz

Oznámení reklamace on-line

Politika integrovaného systému řízení Ještědské stavební společnosti

Jsme držitelé těchto certifikátů:

Certifikát ISO 9001 Certifikát ISO 14001 Certifikát OHSAS 18001 Certifikát IMS 9001